BOLR

از منظرِ شاعر همگی طنزِ مُـدامــست

کد پربازدیدترین – خُلِدستان طریقت – blogfa

شعر و ترانه ….. برمن ببار جـــادوی شعر بهار را. دیوان حامدان(طریقت) …


خُلدستان – خُلِدستان طریقت – blogfa

از منظرِ شاعر همگی طنزِ مُـدامــست. ۩۩☫ برآستان جانان (از منظر شاعر همگی طنز مدام) طریقت ☫۩۩۩ …. برچسب‌ها: اشعار, خُلدستان, ترکیب طنز, حماسه فردوسی, برآستان جانان


شعری از ناصر فیض – شعر طنز

چون شاعر این بیت طرفدار نظام است! با محتسبم عیب مگویید که او نیز مانند شما گاه لبش بر لب جام است. وقتی همگی در طلب عیش مدامیم او نیز چو ما در طلب عیش مدام است.


حدیث – شعر طنز – میهن بلاگ

چون شاعر این بیت طرفدار نظام است! با محتسبم عیب مگویید که او نیز مانند شما گاه لبش بر لب جام است. وقتی همگی در طلب عیش مدامیم او نیز چو ما در طلب عیش مدام است.


فرشید گلشن – ای مخترع قرص پشه کش – شعر نو

شاعر: فرشید گلشن, شعر: ای مخترع قرص پشه کش !, دفتر: طنز !, تقدیم به روح … نارنگی (3)خون من مدام است!!! … این شعر چند وقت پیش ساعت 3 – 4 صبح نوشته شد !


شعری که ناصر فیض در حضور مقام معظم رهبری خواند – صاحب …

در این دیدار که شعرا، اشعار خود را قرائت می کردند، سروده طنز ناصر فیض بیشتر از بقیه توجه حاضرین را به خود جلب کرد: … چون شاعر این بیت طرفدار نظام است! … وقتی همگی در طلب عیش مدامیم او نیز چو ما در طلب عیش مدام است.


شد قافیه تکرار ولی مسئله ای نیست/ چون شاعر این بیت …

در این دیدار ناصر فیض یک شعر طنز خواند که فضای جلسه را متفاوت کرد. … نیست، ولی اگر شعر آیینی به معنای عام آن مورد نظر باشد، با استناد به شعری …. لب جام است وقتی همگی در طلب عیش مدامیم او نیز چو ما در طلب عیش مدام است این …


باده بوسه شعری از محمد رضا دیندار – شعرناب

شعر … هرچه بالاتر روی، از نظر آنان كه پرواز نمی دانند كوچكتر به نظر خواهی رسید. … کز محنت این دوری و هجر مرگ مدام است … در این دیدار که شعرا، اشعار خود را قرائت می کردند، سروده طنز ناصر فیض بیشتر … وقتی همگی در طلب عیش مدامیم


علیرضا آدینه: دهه‌ی هفتاد پایان فئودالیته‌ی ادبی بود | شهرگان …

داستان و رمان · طنز … هر چه‌قدر هم که نسل قبل و بعد از شاعران موسوم به “شاعران دهه‌ی هفتاد”، به آن نسل انتقاد وارد بدانند و شعرش … شاید دلیل‌اش حضور مداوم و تبادل نظر شاعران در شب‌های شعر آن دوره بود، شاید هم بشود گفت که پایان … برای من شعر تجربه‌ی مدام است. ….. Copyright 2019 © Shahrvand BC Ltd. • All rights reserved.


زندگی نامه شاعران و نویسندگان بزرگ [بایگانی] – كانون …

Rose:شهریار در خواب آیت الله مرعشی نجفی روایتی بر سرودن شعر علی ای همای رحمت … از نظر صنایع ادبی گرانبهاترین قسمت آثار رودکی مدایح او نیست، بلکه …… هيچ طبيبي ندهد بي مرضي حب و دوا من همگي درد شوم تا كه به درمان برسم …… پادشاه و محتسب و زاهد ریاکار، و حتی خود شاعر در آماج طعن و طنز شعرهای او هستند:


حافظ و مقوله جبر و اختیار – متن شناسی ادب فارسی – دانشگاه …

پس نظر پیر، پاک است یعنی دست دیگری را جز خدا در کار نمی‌بیند (دوانی، 1370: 83 . … (دشتی، 1352: 81) و نهایتاً فتوا می‌دهد که ما هم همگی قضا و قدری هستیم و حافظ هرآنچه گفته در …. 5) ابیات حاکی از اختیار در شعر حافظ کمابیش برابر با اشعار جبرگرایانه است 24 … 10) طنز و تشکیکی که در بیت “پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت.


«فرو رفتنِ کلمه در فعلن پهلوها» هم بازی … – مجله فرهنگی جن زار

هم بازی شدن با مجموعه ی شعر «مثلث ها مونث اند/ احمد فکراندیش/ نشر پاتیزه» … باور به جهانی متکثر، روی آوردن به طنز و تناقض و شوخ‌طبعی، پرهیز از شعار دادن و … نشانی یی ست به آن چه در جای خود و شکل کامل خود می بایست در نظر آورده شود. … ملال، یک فرسایش مدام است که انسان گرفتار به آن را به تدریج بدل به ویرانه‌ای …


21 – هفت وادی – rssing

از اين‌رو با نگرانی به خود می‌گفت: ای کاش، من پيش از اين می‌مردم و از نظر مردم فراموش … این در واقع‌‌ همان عهد الست است که حافظ آمده و در عالم شعر تجدید عهدی کرده است. …… اصلي يکديگر را در يک رشته اعمالي که همگي متوجّه يک يا چند هدف تقريباً متّحد و ….. آناهید خزیر:حافظ یکی از شاعرانی است که بیشترین مایه‌ی طنز را در غزل خویش به کار …


در عرصه فرهنگ کار از سینه سپر کردن گذشته، من شمشیر …

بعد از او يك شاعر آذري مي‌نشيند و به آذري با آقا صحبت مي‌‌كند. … همگي از طنازي آقا خنده‌مان مي‌گيرد. … تاريك گشت جمله جهان در نظر مرا ….. وقتي قزوه اسم طنز را مي‌برد همه به ناصر فيض نگاه مي‌كنند. … او نیز چو ما در طلب عیش مدام است.


دریافت مقاله

لحاظ، شعر وی هم از نظر صورت و هم از حيث معنا، به ترکیبی کامل از هنری قدسی و مینوی تبدیل. میگردد که حسن ….. لحاظ لفظ و از حيث محتوا درخششی خاص ندارد و همگی در مدح، ماده تاریخ وفات و سوک. دیگران سروده …. عیشم مدام است از لعل دل خواه. شوق لبت …. کردن معانی شعر حافظ در چند موضوع معین چون مدح و عرفان و عاشقانه و ماده تاریخ و طنز و.


Untitled – جشنواره نقد کتاب

ﻃﻨﺰ ﻭ ﺷﻌﺮ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ . …. ﺟﺴﺘﺎﺭﻱ ﺩﺭﺑﺎﺭﺓ ﻣﻄﺎﻳﺒﻪ ﻭ ﻃﻨﺰ. … ﭼﻬﺎﺭ ﺭﺳﺎﻟﻪ‌ﺍﻱ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ «ﺗﺨﻴ ﻞ ﺩﻳﺎﻟﻮژﻳﻚ» ﮔﺮﺩ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻧﻈﺮ ﻫﻤﻪ‌ﺟﺎﻧﺒﺔ. ﺳﺒﻜﻲ ﻭ ﺗﺎﺭﻳﺨﻲ ﻋﻤﺪﺓ ﺭﻣﺎﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎﻳﻲ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻣﻲ‌ﺩﻫﺪ. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ‌ﺟـﺎ …. ﺑﺎﺧﺘﻴﻦ ﺩﺭ ﺑﺨﺶ ﻓﺮﻋﻲ «ﮔﻔﺘﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺷﻌﺮ ﻭ ﮔﻔﺘﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﻣﺎﻥ» ﻣ ـﺮﺍﺩ ﺧـﻮﺩ ﺭﺍ. ﺩﺭﺑﺎﺭﺓ ﻣﺎﻫﻴﺖ …… ﺷﺒﻲ ﭘﻴﻠﻲ ﺳﭙﻴﺪ ﺍﺯ ﺑﻨﺪ ﺭﻫﺎ ﺷﺪ، ﻧﮕﻬﺒﺎﻧﺎﻥ ﻫﻤﮕﻲ ﮔﺮﻳﺨﺘﻨﺪ، ﺭﺳﺘﻢ ﻛﻪ ﺳﺮﻱ ﺍﺯ. ﺑﺎﺩﺓ ﻧﺎﺏ ﮔﺮﻡ …… ﺩﺭ ﻋﺸﻖ ﺣﻘﻴﻘﻲ ﺍﺳﺎﺱ ﻛﺎﺭ ﺑﺮ ﺻﻤﻴﻤﻴﺖ ﻣﺪﺍﻡ ﺍﺳﺖ.


اصل مقاله (527.05 K)

زمینه های شاعری او بویژه بار عرفانی شعرش، همین تفتن و تفريحها، پیامدهای عمدی و غیر عمدی نیکویی. شخصیت عرفانی … فیاض لاهیجی، ملامهدی نراقی، و حکیم سبزواری، نظر شعری و ادبی هر چه آراسته تر و پیراسته گردد و. با شعر …. ی خراباتم محل شريم مدام است . عاو … نمودن و اهل آنها را آماج طنز و طعن ساختن. …. دل ما مظهر كل، كل همگی مظهر ما.


کارگاه آموزش شعر و ادبیات فارسی – کتابخانه الکترونیکی …

اﻟﻒ) ﺷﻌﺮ ﮐﻬﻦ ﻓﺎرﺳﯽ ………………………………… …… ﺻﻔﺖ ﺑﯿﺎﻧﻰ وﯾﮋﮔﻰ اﺳﻢ را از ﻧﻈﺮ ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ و ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﻧﺸﺎن ﻣﻰ دﻫﺪ و …… (اﺑﺮ و ﺑﺎد و ﻣﻪ و ﺧﻮرﺷﯿﺪ و ﻓﻠﮏ ﻫﻤﮕﯽ ﺟﺰ ﻋﻨﺎﺻﺮ و ﭘﺪﯾﺪه. ﻫﺎي ﻃﺒﯿﻌﺖ …… ﺑﻪ ﻃﻨﺰ ﻧﻮﺷﺖ. ﮐﻪ ((اﻧﻘﻼب ادﺑﻰ)) آﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﭘﺲ و ﭘﯿﺶ ﮐﺮدن ﻗﺎﻓﯿﻪ. ﻫﺎ ﻣﺤﺪود ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﮐﻢ. ﮐﻢ ﺷﺎﻋﺮان دﯾﮕﺮى ﻧﻈﯿﺮ ﻣﯿﺮزا ﺣﺒﯿﺐ ﺳﺎﻫﺮ، ﻣﺠﺪاﻟﺪﯾﻦ ﻣﯿﺮﻓﺨﺮاﯾﻰ …… ﮐﻪ ﺣﺪ ﻗﺮارش / در اﺧﺘﯿﺎر ﻣﺪ ﻣﺪام اﺳﺖ / ﺑﺎ اﻧﺘﻈﺎر درﯾﺎ ﻣﯽ ﺧﻔﺖ / ﺳﻠﻄﺎن.


ادبستان: November 2005 Archives – ادبيات و شعر

چيزی که هنوز تمام و کمال دست از …… بلاغت قرآن، فصاحت نهج البلاغه و يا حادثه عاشورا همگي همراه با زيبايي است.


دشت خرم: دیوان میرزا عباسعلی اصفهانی متخلص به … – معارف …

از چهار شاعر متخلّص به خرّم اصفهانی دو نفر از آنان معاصر با میرزا عباسعلی خرّم لنبانی …… پیوسته چو من در طلب شُرب مدام است …… در نسخه (بی پا) یا (بی یا) نوشته شده است اما به نظر می رسد شعر جنبه طنز دارد و بی جا …… فوج عُشّاق اگرچه همگی سربازند.


حسین باقری «فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها» – جامعه آنلاین

و شاید پیش از آن با شنیدن عنوان … جهانی، باور به جهانی متکثر، روی آوردن به طنز و تناقض و شوخ‌طبعی، پرهیز از شعار … نشانی یی ست به آن چه در جای خود و شکل کامل خود می بایست در نظر آورده شود. … ملال، یک فرسایش مدام است که انسان گرفتار به آن را به تدریج بدل به …


#ناصر_فیض hashtag on Instagram – stories, photos and …

__ شعرخوانی #طنز توسط آقای #ناصر_فیض در ديدار شب گذشته شعرا با رهبر … 🔸️شاعر بعدی استاد #ناصر_فیض بودند که طبق معمول شعر طنزی را خواندند. … لبش بر لب جام است بعضاَ همگی در طلب عیش مدامیم او نیز چو ما در طلب عیش مدام است این ماه …


ﺑﺴﻢ اﻟﻠّﻪ اﻟﺮﺣﻤﻦ اﻟﺮﺣﯿﻢ – انجمن ترويج زبان و ادب فارسي

حال که اهمیت از باب والیت و امامت و ضرورت آن مطرح کردیم، بهتر است نظر شاعر معاصر سید محمد حسین بهجت تبریزی …… چند حدیثی که از قول او نقل شده است همگی در ضمن گفت و گو بوده است نه به قصد نقل حدیث. ) ابن. ندیم، …… بازتاب قشربندی اجتماعی در اشعار طنز نسیم شمال و افراشته. « …… آن را که به غم شاد شود عیش مدام است. ) 11. (1/.


طنزیمات ادبی – Telegram

به کانال شعر طنز بپیوندید. @moghaddamy …. این عیش فروش تو نه هردم، نه مدام است یک روز هلالی ….. شده مهمانی ها همگی بی حرکت، محو نظر درگوشی


گفتم غم تو دارم… مکس تو

وقتی همگی در طلب عیش مدامیم. او نیز چو ما در طلب عیش مدام است. این ماه شب چهاردهم در … چون شعر مرا دید که دارای پیام است! شاعـــــر: # …. به ســـوی شمایان نظـر کرده بودم ،.


#ادبیا – Hash Tags – Deskgram

صدایم_کن وقتی نامم را صدا می زنی ,جهان غرق در سکوت می شود تا وزن شاعرانه … و دل هر دو برخسار تو آشفته و مست #ادبیا #شعر #کالیگرافی #هنر #art #خوشنویسی …. Gustave Flaubert بهترین راه تحمل هستی غرقه شدن در ادبیات همچون عیشی مدام است . … All Instagram™ logos and trademarks displayed on this website are property of …


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر